Pogoda Niegowa z serwisu
ZAREZERWUJ POKÓJ

Zamek

Zamek
Bobolice to położona w samym sercu Jury niewielka miejscowość zatopiona wśród wapiennych ostańców. Jej powstanie nierozerwalnie wiąże się z istniejącym tu zamkiem. Zamek Bobolice został zbudowany w połowie XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego. Był elementem systemu obronnego jurajskich warowni, które chroniły zachodniej granicy królestwa od strony Śląska.

Wraz z zamkiem, w Bobolicach powstała osada, którą zamieszkiwali rzemieślnicy, kupcy, rolnicy. Pod zamkiem znajdowała się kuźnia, browar, gospoda oraz inne zabudowania gospodarcze. Na przestrzeni wieków Bobolice oraz tutejszy zamek wielokrotnie zmieniały właścicieli. Miejscowość na przełomie XIV i XV wieku była częścią dóbr królewskich, by następnie przejść w ręce takich rodów jak m.in.: Szafrańcy, Krezowie, Myszkowscy, Męcińscy. Obecnie zamek należy do rodziny Laseckich.

Zamek oraz jego okolice mocno ucierpiały podczas kilkukrotnych najazdów. Najbardziej dramatyczny okazał się "potop szwedzki", od czasu którego zamek zaczął popadać w ruinę. Ostatnią świetną kartę w historii Bobolic zapisał król Jan III Sobieski, który obozował pod murami tutejszego zamku udając się do Krakowa na koncentrację wojsk przed odsieczą wiedeńską.

Dziś, po trwającej wiele lat rekonstrukcji, Zamek Bobolice powrócił do stanu z lat swojej największej świetności. Wraz z nim, tak jak przed wiekami rozwija się cała okolica. W Bobolicach powstał hotel oraz restauracja, a miejscowość stała się jednym z najpopularniejszych adresów na turystycznej mapie Polski.

W sezonie wiosenno-letnim (kwiecień-październik) Zamek dostępny jest do zwiedzania codziennie w godzinach: 10:00 - 18:00. Wejścia na Zamek z osobą oprowadzającą odbywają się co pół godziny. Ostatnie wejście o godz. 17.30.
W soboty i niedziele możliwe zwiedzanie indywidualne w godzinach od 10:00 do 18:00.

W sezonie jesienno-zimowym (od listopada do końca marca) Zamek dostępny jest do zwiedzania od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 10:00 - 16:00. Wejścia na Zamek z osobą oprowadzającą odbywają się co pół godziny. 
Ostatnie wejście o godz. 15.30.

Zwiedzanie grupowe możliwe przez cały rok od poniedziałku do piątku po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji: +48343288002 lub e-mailowej rezerwacji: rezerwacja@zamekbobolice.pl

Wykonywanie sesji ślubnych oraz fotografowanie i filmowanie przy pomocy dronów możliwe jest po uzyskaniu indywidualnej zgody oraz uiszczeniu opłaty. Celem rezerwacji prosimy o kontakt z recepcją tel.: 
+48343288002 lub e-mail: rezerwacja@zamekbobolice.pl

Bilet wstępu:
Normalny - 15,00 zł
Ulgowy - 10,00 zł (dla emerytów, rencistów i studentów -  za okazaniem legitymacji; oraz dzieci i młodzieży do 18 roku życia)
Szkolny - 5,00 zł (dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, dotyczy tylko zorganizowanych grup szkolnych od 10 osób)
Rodzinny - 30,00 zł (dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny - rodzice + dzieci za okazaniem kompletu kart)

Dzieci do 3 roku życia - wejście bezpłatne.


W dniu 24.06.2019 (poniedziałek) zamek nieczynny. 
 
Telefon: +48 34 328 80 02, +48 34 317 10 38E-mail: recepcja@hotelzamekbobolice.pl
REZERWUJ POKÓJ