Pogoda Niegowa z serwisu
ZAREZERWUJ POKÓJ

Zamek

Zamek
Bobolice to położona w samym sercu Jury niewielka miejscowość zatopiona wśród wapiennych ostańców. Jej powstanie nierozerwalnie wiąże się z istniejącym tu zamkiem. Zamek Bobolice został zbudowany w połowie XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego. Był elementem systemu obronnego jurajskich warowni, które chroniły zachodniej granicy królestwa od strony Śląska.

Wraz z zamkiem, w Bobolicach powstała osada, którą zamieszkiwali rzemieślnicy, kupcy, rolnicy. Pod zamkiem znajdowała się kuźnia, browar, gospoda oraz inne zabudowania gospodarcze. Na przestrzeni wieków Bobolice oraz tutejszy zamek wielokrotnie zmieniały właścicieli. Miejscowość na przełomie XIV i XV wieku była częścią dóbr królewskich, by następnie przejść w ręce takich rodów jak m.in.: Szafrańcy, Krezowie, Myszkowscy, Męcińscy. Obecnie zamek należy do rodziny Laseckich.

Zamek oraz jego okolice mocno ucierpiały podczas kilkukrotnych najazdów. Najbardziej dramatyczny okazał się "potop szwedzki", od czasu którego zamek zaczął popadać w ruinę. Ostatnią świetną kartę w historii Bobolic zapisał król Jan III Sobieski, który obozował pod murami tutejszego zamku udając się do Krakowa na koncentrację wojsk przed odsieczą wiedeńską.

Dziś, po trwającej wiele lat rekonstrukcji, Zamek Bobolice powrócił do stanu z lat swojej największej świetności. Wraz z nim, tak jak przed wiekami rozwija się cała okolica. W Bobolicach powstał hotel oraz restauracja, a miejscowość stała się jednym z najpopularniejszych adresów na turystycznej mapie Polski.

W sezonie jesienno-zimowym (od listopada do lutego) Zamek dostępny jest do zwiedzania od środy do niedzieli w godzinach: 10:00 - 16:00. Wejścia na Zamek z pracownikiem obiektu odbywają się co pół godziny. Ostatnie wejście o godz. 15:30. 

 
Wykonywanie sesji ślubnych możliwe jest po uzyskaniu indywidualnej zgody oraz uiszczeniu opłaty. Celem rezerwacji prosimy o kontakt z recepcją tel.: +48343288002 lub e-mail: rezerwacja@hotelzamekbobolice.pl

Na całym terenie obowiązuje zakaz wykonywania fotografii przy pomocy drona.

Niedozwolone jest wprowadzanie psów na Zamek Bobolice.

 

REGULAMIN


1.Przebywający na terenie Błoń Zamku Bobolice zobowiązani są do przestrzegania niniejszego regulaminu.
2.Na terenie Błoń mogą przebywać wyłącznie osoby z ważnym biletem wstępu.
3.Bilety można nabyć u Pracownika obsługi, w recepcji Hotelu Restauracji Zamek Bobolice lub w punkcie sprzedaży pamiątek. Zakupiony bilet należy zachować do kontroli.
4.Opłata ulgowa przysługuje dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia, emerytom i rencistom (za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki) oraz posiadaczom karty dużej rodziny (za okazaniem kompletu kart). 
5.Zakupionego biletu wstępu nie można przekazywać innej osobie. Każdy bilet jest jednorazowy i przysługuje tylko jednej osobie.
6.Na terenie Błoń przebywać można wyłącznie w godzinach otwarcia Błoń.
7.Na terenie Błoń poruszamy się tylko po specjalnie przygotowanych trasach. Nie wchodzimy na tereny zielone.
8.Na terenie Błoń obowiązuje zakaz wprowadzania psów bez smyczy i kagańca.
9.Niedozwolone jest użytkowanie przez kierowców pojazdów dróg i placów niezgodnie z oznakowaniem oraz parkowanie w miejscach do tego nieprzeznaczonych.
10.Wejście na teren Błoń jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na utrwalenie swojego wizerunku na nośnikach audio, wideo i foto oraz na publikację tych materiałów w celach promocyjnych Błoń Zamku Bobolice.
11.Prosimy o uważne pilnowanie swoich rzeczy. Nie odpowiadamy za rzeczy skradzione lub pozostawione bez opieki.
12.Na teren Błoń Zamku Bobolice nie będą wpuszczane osoby nietrzeźwe, będące pod wpływem narkotyków oraz wszelkich innych środków odurzających.
13.Osoby wchodzące na teren Błoń ponoszą pełną odpowiedzialność finansową i prawną za wszelkie szkody jakie nastąpiły w wyniku ich działania.
14.Zdjęcia wykonane na terenie mogą służyć wyłącznie do celów prywatnych. Zabrania się wykorzystywania zdjęć wykonanych na terenie w celach marketingowych, komercyjnych lub w publikacjach bez wcześniejszej, pisemnej zgody zarządcy Błoń.
15.Na terenie Błoń oraz w ich pobliżu funkcjonuje system monitoringu. Wszystkie osoby wchodzące na teren Błoń mają tego świadomość i wyrażają zgodę na monitoring.
16.Organizowanie imprez rekreacyjno-sportowych na terenie Błoń Zamku Bobolice może odbywać się wyłącznie za pisemną zgodą Gospodarza terenu. Za bezpieczeństwo uczestników imprez oraz za przestrzeganie przepisów w tym zakresie odpowiadają bezpośrednio ich organizatorzy.
17.Osoby, które w rażący sposób naruszą Regulamin Błoń zostaną poproszone o opuszczenie terenu bez prawa ubiegania się o zwrot pieniędzy. Osoby łamiące regulamin Błoń mogą  również podlegać sankcjom karnym wynikających z przepisów Kodeksu Cywilnego.
18.Każde naruszenie niniejszego regulaminu stanowi podstawę do naliczenia opłaty porządkowej w wysokości 1000 zł.
19.Niniejszy Regulamin obowiązuje od  dnia 01.03.2021 r.
20.Dodatkowe informacje tel. 34 328 80 02, recepcja@hotelzamekbobolice.pl

 
 
Telefon: +48 34 328 80 02, +48 34 317 10 38E-mail: recepcja@hotelzamekbobolice.pl
REZERWUJ POKÓJ